یک کاناپه و چند قاب: کاناپه‌های سه نفره بلند معمولا ناخواسته پشت به دیوارهای اصلی خانه قرار می‌گیرند. در این جور مواقع برای اینکه خالی بودن دیوار زیادی توی ذوق نزند، لازم است دیوار را با قاب‌های کوچک و بزرگ بپوشانیم مگراینکه خودتان ایده دیگری برایش داشته باشید. مانند یک کاغذ دیواری پرنقش یا چسباندن یک کار هنری بزرگ. اگر قرار است قاب‌های متعددی در پشت کاناپه به دیوار بکوبید بهتر است از قبل ایده‌ای برای کنار هم قرار دادن قاب‌ها و هماهنگی دکوراسیون خانه داشته باشید.

Image title

برای کاناپه‌هایی که طول زیادی ندارند – کاناپه‌های دونفره – قاب‌ها بهتر است چندان دور از هم و با فاصله قرار نگیرند. در بهترین حالت باید طول قاب‌های ردیف شده در کنار هم بیشتر از ۳۸ اینچ (۹۵ سانتی متر) نباشد. ترتیب و تناسب آن‌ها را هم در تصویر لی اوت پایین می‌توانید انتخاب کنید.

Image title

یک کنسول و چند قاب: تقریبا در خانه بیشتر ما ایرانی یک میز کنسول پیدا می‌شود که گوشه اتاق نشیمن یا حتی ورودی خانه جا خوش کرده است. در اغلب موارد هم دیوار پشت آن خالی‌‌ رها می‌شود در حالی که روی میز پر از قاب‌های ریز و درشت است. بهتر است به جای قرار دادن قاب‌ها روی میز آن‌ها را به دیوار پشتی نصب کنید. البته با قاعده و قانون خودش. اگر میزتان ساده است در ‌‌نهایت ۳ قاب متناسب با طول میز انتخاب کنید طوری که طول قاب‌های نصب شده روی هم با فاصله بین شان بیشتر از ۲۶ اینچ (۶۵ سانتی متر) نشود. در رابطه با میزهای کنسول بزرگ‌تر و کلاسیک این اندازه به ۳۸ اینچ (۹۵ سانتی متر) می‌رسد.

Image title

Image title

یک تاقچه و چند قاب: تاقچه‌ها این روز‌ها در خانه‌های مدرن جای خوبی برای خودشان پیدا کرده‌اند. بعضی به گذاشتن خرده ریزهای تزیینی خانه اختصاص پیدا می‌کنند و تعدادی هم برای عکس‌های یادگاری خانوادگی. برای تاقچه‌های دیواری بهتر است طول قاب‌هایی که در کنار هم قرار دارند از ۴۸ اینچ (۱۲۰ سانتی متر) بیشتر نشود. تعداد قاب‌ها هم دست خودتان است. اما هر چه کمتر بهتر. اندازه‌ها هم متفاوت باشد که دیگر عالی است!

Image title

برای قراردادن قاب‌ها روی تاقچه‌ها یا میزهای کنار پذیرایی می‌توانید از این ایده هم استفاده کنید. چند نمونه از ترکیب قاب‌های مختلف که نمای هماهنگی به وجود می‌آورند.

Image title

یک تلویزیون و چند قاب: دیوار پشت میز تلویویزیون و وسایل صوتی و تصویری خانه برای خودش ماجرایی دارد. اگر می‌خواهید این دیوار به مرکز اصلی توجه خانه تبدیل شود – در اولین فرصت در باره دیوار مرکز توجه خانه هم صحبت می‌کنیم- می‌توانید از قاب‌ها کمک بگیرید. فقط یادتان باشد قاب‌ها باید در تناسب با هم و در طول کمتر از ۶۵ اینچ (۱۶۳سانتی متر) کنار هم قرار بگیرند.

Image title

یک پلکان و چند قاب: دیوار کنار پلکان‌های خانه بهترین جا برای نشن دادن قاب عکس‌های خانه است. چینش مورب قاب‌ها با رعایت این اصل که طول آن‌ها بیشتر از ۵۶ اینچ (۱۴۰ سانتی متر) نشود می‌تواند پلکان خانه‌های دو طبقه را به یک گالری هنری تبدیل کند.

Image title

یک شومینه و چند قاب: یکی از مشکلات اصلی در چیدمان خانه‌های امروزی سر و سامان دادن به فضای اطراف شومینه است. قاب عکس‌ها گزینه خوبی برای روی شومینه هستند فقط به شرطی که از قاعده کلی بیرون نروند. داشتن دو قاب همسان در فاصله‌ای متناسب با درازی شومینه و فاصله یکسان از دو انتهای آن یک طرف و رعایت طول ۳۷ اینچی (۹۳سانتی متر) هم یک طرف.

Image title

قاب‌ها به صف: برای اینکه در و دیوار خانه را با میخ و چکش خراب نکنید بهتر است اول با استفاده از لی اوت تصویر پایین اول تصمیم بگیرید می‌خواهید چه طور قاب‌ها را به دیوار بچسبانید، بعد به اندازه هر کدام یک ورق کاغذ ببرید و با چسب نواری به دیوار وصل کنید. هر وقت به ‌‌نهایت رضایت رسیدید آن وقت کار را با چکش و میخ نهایی کنید!

Image title

منبع: چی